Bublino a jeho další využití

Také máte doma tekuté mýdlo na mytí rukou?

My používáme Bublino, gel-krémové mýdlo na ruce (ale i na celé tělo, jak komu vyhovuje) s aloe vera. 350 ml praktická lahvička s dávkovačem v naší koupelně nesmí chybět.

Dnes se však chci zaměřit na to, jak využít plastový obal po spotřebování jeho obsahu.

Jelikož mám na balkoně bylinkovou zahrádku a nastěhovaly se k nám mšice, tak nastal čas jim vysvětlit, že u nás nejsou vítány.

Na internetu najdete spoustu návodů na ošetření rostlin proti těmto škůdcům. Já jsem v minulosti vyzkoušela výluh z kopřiv, ale nemělo to takový účinek. Některým rostlinám to vyloženě neprospělo. Takže letos vyzkouším postřik mýdlovou vodou.

Na ten se nám bude perfektně hodit prázdná lahvička od Bublina. Odstranila jsem z ní dávkovací pumpičku a nahradila ji rozprašovačem od Nanoxu.

Pokud doma nemáte nic z výše uvedeného sortimentu Dedra Innovations, tak nezoufejte. Určitě máte jinou lahvičku s rozprašovačem. Stačí ji pořádně vymýt od původního přípravku (od Sava a podobné těžké chemie bych asi nebrala) a rozdělat si v ní mýdlovou vodu (klasické tuhé mýdlo + voda).

Potom už stačí jen dobře postříkat rostliny napadené mšicemi a před zpracováním bylinky důkladně umýt.

Máte nějaký další tip na využití prázdných obalů, které by jinak skončily v kontejneru? Nebo máte zkušenost s jiným typem postřiku proti škůdcům na rostlinách? Podělte se s ostatními v komentářích pod článkem 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.