Tip pro bezodpadovou (zero waste) domácnost

V dnešním eko tipu si ukážeme, jak lze opakovaně používat některé obaly.

Je velká škoda, že už v obchodech není moc vidět mléko ve skle. Buď ho prodejci nabízí v plastových lahvích nebo v tetrapaku.Abych pravdu řekla, tak mléko ve skleněné lahvi chutná jinak než to z plastové lahve. A mléko přímo od farmáře chutná ještě líp. Ne vždy však máme poblíž farmu, takže se musíme rozhodnout, které mléko koupíme.

Já kvůli následnému odpadu volím raději to ve skle, protože láhev mohu využít k dalšímu účelu.

Skleněnou láhev od mléka (ale i od jiných produktů) můžete použít jako láhev na pití. Má šroubovací uzávěr, takže vám v tašce nevyteče. Je super i na sirupy. Pokud si děláte domácí sirupy z úrody z vaší zahrádky, tak skleněnou láhev rozhodně nevyhazujte, bude se vám hodit.

Po sloupnutí nálepky můžete stejnou láhev použít i na domácí vaječňák, kterým každoročně obdarováváte příbuzné či kamarády. Firemní nápis na víčku můžete zamaskovat kouskem pěkné látky a převázat stužkou nebo jutovým provázkem.

Láhev od mléka je skvělá i jako dóza na sypké potraviny. Já v ní mám čočku nebo fazole, které kupuji v papírovém obalu a doma si to přesypu. Aneb další překážka pro nenažrané moly 😉

Pokud máte možnost, tak nejlepší je nakupovat v bezobalovém obchodě. Buďto rovnou do přinesené nádoby nebo třeba do látkového pytlíčku, který složený v tašce nezabere téměř žádné místo a používáte ho opakovaně i na další nákupy.

Máte vyzkoušený nějaký další způsob využití skleněných lahví nebo sklenic s uzávěrem?
Napište ho do komentáře pod příspěvkem a inspirujte i ostatní čtenáře 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.